ZÜLFINAZ ABEDAN

1959 Kars dogumludur. Lise mezunu olup, iki erkek evlat annesidir. Bu vakfi 1990 yilinda babasini kaybedip, 8 ay sonra da esini kaybettikten sonra, 1996 yilinda kurmustur.

Kendi cümleleriyle aktarmamiz gerekirse; “Çok deger verdigim iki insan hayatimda yoktu ve hayatta çok sevdigim iki insan için bir seyler yapmak istedim. Önce Maltepe huzurevinde basladim, 4-5 sene ciddi hizmetim oldu. O esnada böyle bir vakfin kurulacagi bilgisi geldi. Ve 1996 yilinda vakfin kurucusu olarak kendimle beraber 38 kisi ile beraber vakfi kurduk.

Hiç tanimadigim bir dünya aslinda ama o kadar sevgi dolu ki; siz farkinda olmadan kendimi bu sevdanin içinde buldum. Hiç vazgeçemeyecegim bir ask, bir sevdaya dönüstü. Bu vakif vazgeçemedigim bir tutku halini aldi. Hayatta her seyi parayla satin alabilirsiniz ama sevgiyi alamazsiniz. Burada 19 yildir yüzlerce çocuk, birçok engelli ellerimizde büyüyerek hayata atildi. Yetistirdigimiz insanlardan kimisi avukat, kimisi psikolog, kimisi sporcu oldu. Vakfin bize yasattigi bu güzel duyguyu herkesin yasamasini isterim.

Zülfinaz ABEDAN

Yönetim Kurulu Baskani